KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
PODZVIČÍNSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

"Vyžeňte draky ze slují aneb Osmá magická drakiáda" konaná dne 3.10.2009

Ano, ano - je to tak. Již poosmé jsme se mohli za přispění Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov, Svazu čarodějnic ČR a Českého magického Drakofanklubu sejít na Zvičině při účasti na tradiční Magické drakiádě.
V pátek 2. října 2009 večer zasedal na Mostku ústřední výbor organizátorů akce. Přípravy na Magickou drakiádu finišovaly hluboko v noci. Chystaly se bohaté odměny pro všechny účastníky, tvořily se diplomy, sledoval se vývoj předpovědi počasí na následující den. V sobotu 3. října odpoledne tak mohlo letošní dračí rejdění bez problémů začít.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
První natěšení účastníci se svými miláčky přicházeli k prezentaci na zvičinský kopec po třinácté hodině. Jako obvykle na ně čekalo zapsání do startovní listiny, vyfasování startovního čísla a povinná dračí prohlídka (měření celého draka, měření délky ocasu a očkování proti dračím nemocem - nebojte, očkovalo se jen větrovým bonbonem). Po úspěšném absolvování celé procedury a po společném odstartování se mohli všichni závodníci se svými draky pustit do nebes.
Letošní počasí přálo většinou letům kratším, zato ale intenzivním. Celkově třicet šest zaregistrovaných draků brázdilo zvičinské nebe a třicet šest dračích vodičů se pod nimi potýkalo s nástrahami zvičinského větru a mnohdy i terénu. Mezi účastníky nutno zmínit početnou - osmičlennou - výpravu obyvatel z hajnických Barevných domků, kteří se také srdnatě rvali o své místo na nebi. Doprovod jim dělali členové naší společnosti SPMP Trutnov. Nově se k nám připojili také dva obyvatelé královéhradeckého Domu chráněného bydlení DaMPi. Při realizaci celé akce pomáhali také dva naši přátelé z Oranžového domu v Trutnově - Kamila Gilarová a Jaroslav Ježek.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Jako obvykle bylo připraveno krom vlastního létání i pár doprovodných aktivit. Nachystána byla například oblíbená vetešárna, ve které si její návštěvníci mohli pro sebe vylosovat nějaký malý dárek. K dispozici byl také látkový tunel pro prověření lezeckých dovedností. Pro všechny bylo ve velkém stanu u prezence připraveno pohoštění, složené hlavně z domácích koláčů, buchet a jiných laskomin. Samozřejmostí byl stále horký čaj.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Zhruba po hodině a půl trvání celé soutěže v letech mohli všichni účastníci odcházet s milým pocitem, že alespoň na chvilinku byl ten jejich miláček na nebi ten nejlepší.
Po ukončení letání proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Zvlášť odměněni byli nejmladší účastníci, nejhezčí ručně vyrobení draci, draci s nejdelším ocasem a drakovodiči, kterým to letos nelépe a nejdál létalo. Ale ani ostatní závodníci nepřišli zkrátka. Bohatá odměna nakonec nikoho neminula.
Co se dělo pak aneb Víkend na draka
A aby toho nebylo málo, tak hned po ukončení zvičinské drakiády jsme se přesunuli na Mostek do penzionu Hájovna. Tam pro naše kamarády z Barevných domků Hajnice, DaMPi Hradec Králové a Oranžového domu v Trutnově probíhala do nedělního odpoledne akce s názvem "Víkend na draka". Šlo o zábavně společenský víkendový pobyt. Celkově se nás v příjemném prostředí Hájovny sešlo dvacet dva lidí.
Na sobotním večerním programu byla pěvecká soutěž ve stylu Česko hledá superstar, taneční zábava a opožděná oslava narozenin Jiřího Vodníčka Čudejka.

Zábava to byla veliká. Myslím, že se všichni účastníci dosytosti bavili. Aktivně si mohli vše sami vyzkoušet. Největší ohlas sklidil soutěžní zpěv na mikrofon na známé i méně známé melodie, možnost tanečního vydovádění se na parketu a vyzkoušení různých vlasových i šatních kreací na vlastní kůži. Všichni jsme byli nachvilinku za hvězdy.
No a pak přišla již zmiňovaná opožděná oslava Jiříkových narozenin. Celá se nesla v duchu pořadu Dům snů. Společně jsme viděli, jak obtížné je postavit si vlastní domek - i když na Hájovně probíhala hrubá stavba jen s pomocí tatrankových cihel a s maltou z čokolády. Slavili, zpívali a tančili jsme dlouho do noci.
A po krásné noci přišlo ráno - snídaně, příprava oběda, poobědvání, poobědová káva a příprava na odjezd. Odpoledne přišlo na řadu loučení.

Janka a Viktor

Zveřejněno 05.10.2009 v 11:18 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba