KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
PODZVIČÍNSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

"Dopoledne plné vody" dne 31.10.2009

Již podruhé v tomto roce jsme se za přispění Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov pokusili nabídnout našim členům, nečlenům i jejich přátelům možnost strávit společný čas při vodních radovánkách - poslední říjnovou neděli tohoto roku jsme v královéhradeckém aquaparku uspořádali sportovně relaxační událost pod názvem "Dopoledne plné vody".
Akce byla nabízena okruhu spolupracujících organizací z našeho kraje i jednotlivcům z rodin; největší část volných míst nakonec využili obyvatelé Oranžového domu z Trutnova. Ti se již pěknou řádku dnů před samotným zorganizováním výpravy do Hradce zajímali o možnost zajištění míst v podzimním termínu. Řada z nich se účastnila prvního jarního výletu do aquaparku a tak si další cestu nechtěli nechat ujít. Nakonec se z Oranžového domu přihlásilo hned devět klientů. Další zájemkyně nás kontaktovala z královéhradeckého Domu chráněného bydlení DaMPi.
Zbytek celé sestavy tvořilo společně se mnou pět další přátel a kamarádů, kteří se velice ochotně podíleli na hladkém průběhu celé akce. Naše společnost SPMP Trutnov krom zorganizování celé akce a zajištění doprovodu nabídla všem účastníkům cestu do aquaparku i vstup do bazénu zdarma.
V sobotu před devátou hodinou jsme s účastníky z Oranžového domu vyrazili z trutnovského vlakového nádraží na vysněnou cestu za vodou. Všichni byli příjemně naladěni, cesta zběsile rychle utíkala. Po výstupu z vlaku jsme se k aquaparku přiblížili trolejbusem hromadné dopravy. Ve foajé bazénu nás doplnila účastnice z DaMPi se svým doprovodem, a tak jsme byli konečně v kompletní sestavě.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Přesně v deset třicet začala naše anabáze v šatnách. Z minula je to jedna z nejveselejších vzpomínek na hradecký aquapark. Jelikož jsme již nebyli včerejší a z jarních zážitků jsme se poučili, nedělaly nám čipové skříňky ani orientace v celém systému odemykání žádný větší problém. Po převlečení proběhlo přerozdělení všech účastníků akce - jeden doprovod nabízel svou pomoc pro dva vody chtivé účastníky.
Nu a pak to začalo - dychtiví jsme se (organizovaně) rozutekli po celém areálu aquaparku s myšlenkou užít si všeho dosytnosti. Nabízelo se toho jako vždy mnoho - rekreační bazén o rozměrech 30 x 12,5m s umělým vlnobitím, chrliče vody a podvodní sopky, 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty, dětský bazén s umělou říčkou, kruhový bazén s perličkovými lůžky, podkovovitý bazén s podvodními masážemi, 37°C teplý vířivý bazén, možnost přejít do 50 metrového plaveckého bazénu.
Tak jako minule největší úspěch slavil tobogán a mechanické vlnobití. Ti odvážnější letos poprvé ochutnali možnosti skoku z můstku do čtyřmetrové hloubky. Zkrátka každý si užíval podle své libosti. Po dvou hodinách plavání, koupání, šplouchání, houpání, ježdění, skákání a vodního masírování jsme opouštěli hradecký bazén řádně rozmáčení a vysportovaní - a myslím také, že z toho všeho šťastní.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dál už nás čekala jen převlékačka v šatnách, svačina ve foajé a slavnostní zakončení celého plaveckého dopoledne s vyhlášením všech úspěšných plavců, skoroplavců i neplavců. Pak se naše cesty zase rozešly. Na obyvatele Oranžového domu čekala zpáteční cesta vlakem do Trutnova; ta se nesla na uvolněné, unavené (až ospalé), ale hlavně úsměvné vlně.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Dojeli jsme celí, zdraví, příjemně unavení a bohatší o nové zážitky (Honza Pilař také bohatší o jedny děravé plavky). Nu a to je z naší říjnové cesty za vodou vše.

Za všechny pořádající (Blanku, Šárku, Mirku, Gábinu Š., Janku a SPMP Trutnov) Viktor

P. S.: Myslím, že na jaře roku 2010 bude zase jedno víkendové dopoledne v hradeckém aquaparku pořádně živo. Těšte se.
Zveřejněno 02.11.2009 v 11:34 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba