KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
PODZVIČÍNSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

XVII.ročník republikového turnaje ve stolním tenise ve dnech 13.-15.11.2009

Prvního hracího dne se turnaje zúčastnili také národní ředitelka ČHSO Martina Středová a čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes.
Na nižší účasti klubů se v letošním roce podílela neúčast těch, které nezvládly změnu v předávání informací prostřednictvím webových stránek ČHSO a přihlašování emailem. Je možné, že i finance hrály svou roli a samozřejmě také nemocnost závodníků. Přesto účast 38 sportovních klubů (110 sportovců) je velmi dobrá, což svědčí o oblíbenosti tohoto turnaje.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Organizátoři opět naplnili očekávání a jak sportovní část, tak i program připravený pro účastníky, byl velmi dobře připraven. A můžeme konstatovat, že vše zvládli výborně.
Zkušenosti z minulých ročníků jsou vidět v mnoha důležitých a podstatných detailech, které vytváří obvyklou pohodovou atmosféru v hale, ale i na společenském programu.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Opět je potřeba ocenit přístup jednotlivých klubů registrovaných v ČHSO k soutěži UNIFIED, kdy z každého týmu spolu hraje trenér se sportovcem proti stejně utvořené dvojici týmu jiného. Tato soutěž by měla být dle stanov speciálních olympiád jedním z důležitých prvků v celém procesu sportovní činnosti s osobami s mentálním postižením a u nás tomu na rozdíl od zahraničí skutečně je. Svědčí o tom opět vysoká účast 26 soutěžních dvojic, která překonala i rekord z loňského roku (25 párů Unified).
Vynikající úrovně dosáhla opět organizace slavnostního vyhlašování sportovců jednotlivých kategorií. Při vysoké účasti sportovců a systému, kdy je vyhlašován každý hrající účastník v každé kategorii, je těchto vyhlašování opravdu hodně a na mnoha akcích tento ceremoniál sklouzává do dlouhé stereotypní monotónnosti. Nynější systém sehraného týmu organizátorů doprovázený rytmickou pochodovou hudbou a slavnostními znělkami je úplně o něčem jiném.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Co turnaji vytknout, nebo na co se zaměřit v dalších ročnících? Ideální by byly připomínky přímých účastníků, adresované přímo pořadatelům ve Dvoře Králové nebo prostřednictvím emailu na kancelář ČHSO.
Osm hracích stolů i jejich optimální využití díky zkušenostem J. Šafaříka, který zajišťoval časový rozpis všech zápasů, bylo dostačující.
Problémem zůstává i nadále rozřazení hráčů do skupin zejména v nejpočetnější kategorii Muži B nad 30 let. Rozřadit každého ze 73 hráčů této kategorie do jedné z patnácti skupin poté, co jej členové rozřazovací komise vidí hrát několik minut je opravdu náročné, zdlouhavé a hodně subjektivní. Na druhé straně je potřeba zdůraznit, že žádný jiný systém, který by přinesl lepší a efektivnější výsledky ale k dispozici není.
Velké poděkování patří členům SPMP okresní organizace Trutnov a pracovníkům ÚSP Barevné domky Hajnice, kteří se na celém turnaji pořadatelsky podíleli, ale samozřejmě také všem rozhodčím v čele s Josefem Vítkem. V letošním roce se vydařila spolupráce s FIM Hradec Králové, jejichž studenti se podíleli na rozhodování na stolech.
Celý turnaj by však nebylo možné zorganizovat bez pomoci hlavních sponzorů, kterými pro letošek bylo Město Dvůr Králové nad Labem a České hnutí speciálních olympiád.
Co dodat !!!
Z hodnocení účastníků vyplývá, že se již nyní těší na další již, XVIII. ročník v pořadí, který se uskuteční v termínu 12 - 14. listopadu 2010.

Otto Vala
Technický ředitel

Zveřejněno 16.11.2009
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba